![]() |
V soboto, 17. septembra, je bila Stična zopet mladostno obarvana. Mladi iz vseh koncev Slovenije so v veselju, medsebojnem druženju, debatah, delavnicah delili svoje izkušnje krščanske vere in iskali odgovore na različna življenjska vprašanja znotraj letošnjega gesla Biti orodje Božjega usmiljenja.
V dopoldanskem delu so lahko dijaki prisluhnili animatorjem Stične, medtem ko so se študentje spraševali o odnosu do samega sebe skupaj s patrom Andražem in mladimi pričevalci. Spregovorili so o največji zapovedi, zapovedi ljubezni. Trudimo se v ljubezni do Boga in bližnjega, največkrat pa nam zmanjka pri ljubezni do sebe. To ne pomeni, da postavljamo sebe v center in da smo egoistični, temveč da poznamo svoje talente, jih razvijamo in hkrati sprejemamo svoje šibkosti. Ko je mlad človek v stiski, največkrat na dan privrejo glasovi: »Iz tebe ne bo nič, ne zmoreš končati diplome ...« Tukaj je priložnost za ljubezen do sebe: zaupati v sposobnosti, ki so dar Boga. On se veseli naših uspehov, ustvarjalnosti. Šele, ko vemo, da smo ljubljeni in sprejeti v celoti od Boga, potem lahko to Ljubezen posredujemo drugim.
Med mnogoterimi delavnicami so mladi lahko obiskali salezijansko delavnico. Sestre smo z Združenjem animatorjev oratorija (ZAO) sodelovale v delavnici z naslovom Skrivnosti oratorija. V njej smo preko skrivnostne lazanje (glej fotografijo) mladim predstavili, kaj se skriva za plastmi, nadevom in kaj v siru »oratorijske lazanje«. Testo so stebri oratorija, nadev je trinom preventivnega sistema, sir je salezijanska asistenca. To je tudi skrivnost uspeha na oratoriju.
Osrednji del Stične je obhajanje svete maše. Po prebrani Božji besedi o usmiljenem Samarijanu je mlade nagovoril mariborski nadškof Alojzij Cvikl. Povedal je, da lahko v usmiljenem Samarijanu prepoznamo Jezusa in da bomo orodje Božjega usmiljenja le, če bomo znali opaziti ljudi, ki trpijo, in jim pomagati. Kot tri »sovražnike« na poti do tega je izpostavil brezbrižnost, egoizem in pesimizem.
Stična mladih se je zaključila v veselju, petju in plesu ob spremljavi Stična benda. Domov smo se vračali z navdušenjem in hvaležnostjo, da nas ima Bog rad, da smo lahko orodje Njegovega usmiljenja v svetu.
Sestre HMP
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Kdor ne živi v miru
z Bogom, nima miru
v sebi in zato ne živi
v miru z drugimi.
(Sveti Janez Bosko)Vir: www.hozana.si