![]() |
V petek popoldne smo se zbrali na prvem srečanju, kjer smo se najprej predstavili. Vsak je prinesel en osebni predmet, s katerim se je predstavil in povedal kaj več vsaj o delčku sebe. Tako smo se med sabo spoznali na nov način in med nami so se že stkale nevidne vezi duhovnih prijateljstev, ki smo jih prepletali še naslednjega dne. Večina nas je prinesla rožni venec. Hvala mati Marija! Nato nam je Tomaž razdelil fotografijo slike iz črnomaljske cerkve, na kateri je prerok Izaija in nad njim angel z žarečim ogljem. Na zadnji strani slike je odlomek iz Božje besede, ki se nanaša na to sliko, Izaija 6,1-13. Zvečer smo nato pred spanjem imeli možnost tudi čaščenja Najsvetejšega.
Naslednji dan smo se po jutranjih hvalnicah dobili še na dveh srečanjih, kjer smo poglabljali, kaj nam je razodeval Izaija. Popoldne pa smo se odpravili na romanje s križevim potom. Romanje nas je vodilo do novomeške stolnice, cerkve sv. Nikolaja, v katero smo vstopili skozi svetoletna vrata in po namenu svetega očeta zmolili apostolsko vero, Očenaš, Zdravomarijo in Slava Očetu. Potem smo se vsak po svoji romarski poti vrnili v dom. Sledila je maša, sklep in slovo.
Duhovna obnova je trajala res le 24 ur, oz. en dan, vendar nas je Gospod obdaril predvsem z milostnim časom ob starozaveznem preroku Izaiju, ki je sledil Božjemu klicu. Če hoče človek prav razumeti čas (chrónos), ga mora gledati v luči večnosti (kairós) - Ljubezni.
Manca Hrovat
![]() |
![]() |
![]() |
Vir: www.hozana.si