![]() |
Med 10. in 12. februarjem 2012 so se birmanskih duhovnih vaj udeležili mladi iz Rovt in Gorij. Skupina 30 birmancev je skupaj z animatorji pod vodstvom sester ob svetopisemskem odlomku o trti in mladikah razmišljala o sveti maši in spoznavala sv. Marijo Dominiko Mazzarello.
Birmanka Marjana Kavčič iz Rovt pravi:
V petek smo prišli na Bled v Marijin dom birmanci iz dveh župnij: župnije Rovte in župnije Gorje. Prvi večer smo se spoznali in se razdelili v štiri skupine: Mladika 1, Mladika 2, Mladika 3 in Mladika 4. Soboto smo začeli s telovadbo pod vodstvom animatorja Jakoba, nadaljevali pa s pogovori o Svetem pismu, Jezusu, veliko pozornosti pa smo namenili sveti maši. Prejeli smo zakrament svete spovedi. Ta dan smo obiskali tudi skupnost sester, ki živi na Bledu. Najboljše je bilo, ko smo ta dan zaključili z zabavnim večerom. Vsaka skupina je pripravila eno igro, prireditev pa sta povezovali animatorki Ana in Nina. Vsi smo sodelovali in se pri tem zelo smejali. Na Gospodov dan smo imeli malo pred enajsto uro skupaj s starši, brati in sestrami sveto mašo. Po njej smo imeli še pogostitev, nato pa smo odšli domov. Na teh duhovnih vajah smo veliko prepevali, molili in tudi na druge načine častili Boga.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
»Bistveno je, da razumemo, kako zelo pomembne so za nas te lastnosti, da nam pomagajo ohraniti mir, tako notranji kot zunanji, ki nam ga je Gospod tako resno priporočil. Ena od njih je ljubezen enega do drugega; druga je nenavezanost na katerokoli ustvarjeno reč; tretja je prava ponižnost, ki je, čeprav omenjena na koncu, najpomembnejša od treh in vsebuje vse ostale.«
(sv. Terezija Avilska)

Sreda 2. postnega tedna
»Glejte, v Jeruzalem gremo in Sin človekov bo izročen velikim duhovnikom in pismoukom« (Mt 20,18).
Berilo: Jer 18,18-20
Psalm : Ps 31,5-6.14.15-16
Evangelij: Mt 20,17-28