Duhovne vaje smo imeli birmanci župnije Radlje, zaradi prostorske stiske, letos ločeno. Fantje smo jih imeli od 26. do 27. februarja, punce pa od 5. do 6. marca. Potekale so v župnišču na Remšniku.
Duhovne vaje sta vodili s. Danijela in s. Marta. Ob prihodu smo dali sladke in slane priboljške, ki smo jih prinesli, sestri Danijeli, saj smo se tudi pri verouku naučili, da je potrebno deliti in ne skrbeti samo zase. V dopoldnevu prišel g. Iztok Topler (za dekleta sta prišla zakonca Andreja in Tomaž Kričej) in nam povedal svojo življenjsko zgodbo. Zanimivo ga je bilo poslušati, saj nam je pripovedoval, kakšen odnos je imel na začetku do vere in kakšnega potem, ko je spoznal svojo ženo in si ustvaril družino. V delu po skupinah smo se pogovarjali o življenjski zgodbi g. Iztoka in povedali tudi, kaj se mi lahko naučimo iz nje. V popoldnevu smo obnovili svoje znanje o Svetem pismu in kako iskati odlomke v njem. To mi je bilo zelo všeč. Ogledali smo si film Pisma Bogu. Je zelo življenjski in tudi žalosten, saj pripoveduje o fantu, ki ima neozdravljivo bolezen in na koncu tudi umre. Me je pa ganilo, ko sem videl, kako rad je imel življenje in kako rad bi živel. Seveda mu je bilo lažje, ker je bil vedno povezan z Bogom. Mnogi so s pomočjo njegovih pisem in povezanosti z Jezusom zaživeli drugače. Ko je prišel g. župnik Ernest, smo opravili sv. spoved v obliki sproščenega pogovora. Pri maši smo sedeli v krogu okrog oltarja, ker je bila pri njej samo naša skupina. Tako smo bili bliže oltarju. Pri veselem večeru smo uživali in si utrdili naše prijateljske vezi.
Tudi nedeljsko dopoldne je hitro minilo. Poln lepih vtisov sem odšel domov. Komaj čakam na birmo, da bom postal še boljši kristjan.
ZA NAJU
Prosim za molitev zame in za punco, da bi se veselila eden za drugega in videla eden v drugem več dobrih stvari. več
BOŽJA BESEDA
Vir: www.hozana.si
SALEZIJANSKE PRILIKE
MATERIN NAGOVOR
Zvečer pred odhodom - 30. oktobra 1835 - me je poklicala na stran in mi povedala tale znameniti nagovor:
»Moj Janez, oblekel si duhovniško obleko in zato čutim vse tisto zadovoljstvo, ki ga lahko čuti mati zaradi uspeha svojega sina. Toda zapomni si, da ne daje obleka časti tvojemu stanu, ampak spolnjevanje kreposti; ah, za Božjo voljo, ne onečasti te obleke. Takoj jo odloži. Raje vidim, da imam sina revnega kmeta kakor sina duhovnika, ki zanemarja svoje dolžnosti. Ko si prišel na svet, sem te izročila blaženi Devici, ko si začel svoje študije, sem ti priporočila, da bodi ves njen in če bom postal duhovnik, vedno priporočaj in širi pobožnost do Marije.« (iz knjige: V začetku je bila mati)
HITRE POVEZAVE
VATIKAN
RKC
FMA
KMP
SDB
DBP
PG FMA
ANDATE FMA
SDB SLO
UNIPAS
ORATORIJ
VRTEC LAVRA
SVETO PISMO
RADIO OGNJIŠČE
ZAVOD BARAGA
SKAM