Zimske počitnice so bile tudi za nekatere sestre, ki so čez leto v polnem teku aktivnosti, čas duhovne okrepitve. Povabljene smo bile na podaljšano duhovno obnovo na Bled, saj pol dneva na mesec včasih kar prehitro mine. To so bile kar »mini duhovne vaje«, ki so nas peljale k izviru našega posvečenega življenja.
To duhovno obnovo je vodil don Mario Guariento SDB in nam s svojim navdušenjem in izžerevajočim pričevanjem duha osvetlil nekatera srečanja z Jezusom v Janezovem evangeliju. Tako se je tudi vsaka od nas lahko našla v prvih učencih, v Nikodemu, v Samarijanki, v prešuštnici, v sleporojenim … ter iskala odgovore v prijateljstvu z Njim. Vsako srečanje z Njim, ki nas je poklical na pot za seboj, je klic k notranji prenovi, k spreobrnjenju, je klic h kontemplaciji in k hrepenenju po Njegovi bližini.
Prosimo Gospoda, Dobrega pastirja, naj nam da moči, da se ne bomo nikdar utrudile zajemati živo vodo iz Njegove ljubezni, modrosti, usmiljenja ter hodile v Njegovi luči po poti, ki nam je zaupana.
»Gotovo je, da ima človek, ki nima potrebe po nikomer, mnogo prijateljev.«
(sv. Terezija Avilska)

Sreda 2. postnega tedna
»Glejte, v Jeruzalem gremo in Sin človekov bo izročen velikim duhovnikom in pismoukom« (Mt 20,18).
Berilo: Jer 18,18-20
Psalm : Ps 31,5-6.14.15-16
Evangelij: Mt 20,17-28