S pomočjo odlomka iz Lukovega evangelija, ki govori o gobavcih in njihovi hvaležnosti, smo se učili, kako pomembno je biti v življenju hvaležen. Hvaležni smo lahko, da imamo streho nad glavo, prijatelje, družino, hrano, talente ...
Skupaj z otroci smo spoznali tudi, da smo kot glina v Gospodovih rokah. Posodice, ki so nastale izpod rok otrok, so predstavljale vsakega izmed nas: vsaka zase lepa in posebna, nobena enaka drugi. Vsaka je bila edinstvena. In ravno takšne nas je ustvaril Bog - edinstvene, neponovljive.
Ne bi bilo prav, če bi bili Bogu hvaležni samo za to, da nas je ustvaril in podaril vse te čudovite stvari, ki so okoli nas. Bog je namreč storil za nas še nekaj več. Na ta svet je poslal Jezusa, ki je pretrpel neopisljive bolečine in tri ure visel na križu, dokler ni izdihnil - iz čiste ljubezni do vsakega izmed nas!
Torej, če moramo biti za kaj hvaležni v svojem življenju, moramo biti hvaležni za Njegovo ljubezen, ki odrešuje vsakega izmed nas.
animatorka Barbara
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Vir: www.hozana.si