![]() |
Kateheti in katehistinje smo se od nedelje, 12. februarja, do petka, 17. februarja 2012, zbrali na 42. katehetskem simpoziju v Celju. Na dopoldanskih predavanjih se nas je zbiralo okrog sto katehetov.
Razmišljali smo o tem, kakšen naj bo pravičen in ljubeč katehet v sodobni družbi. To smo okušali tudi na popoldanskih delavnicah, v duhovnem poglabljanju, druženju in sredinem izletu v Ljubljano, ko smo obiskali: Zavod sv. Stanislava, Radio Ognjišče in frančiškane v Šiški.
Med letošnji predavatalji so bili dr. Maksimiljam Matjaž, dr. Andrej Marko Poznič, dr. Vili Lovše, dr. Ivan Štuhec in mag. Majda Pangeršič.
Vedno znova je potrebno umirati staremu človeku, k čemur nas je spodbudil p. Vili Lovše. Kot apostol Peter lahko tudi mi doživimo Jezusov drugi klic:«Ali me imaš rad?« Računati na Jezusovo ljubezen, na to, da se Jezus za nas bori, k temu smo povabljeni. Potem bo tudi naše oznanjevanje vodilo otroke in mlade k Jezusu. Pri Jezusu in v njem bodo dobili odgovore na svoja najgloblja življenjska vprašanja in hrepenenja.
Več o dogajanju in poročila posameznih dni lahko preberete na http://sku.rkc.si/
s. Danijela K.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
»Nauči se trpeti za Božjo ljubezen, ne da bi vsakomur povedal o tem.«
(sv. Terezija Avilska)

Sreda 2. postnega tedna
»Glejte, v Jeruzalem gremo in Sin človekov bo izročen velikim duhovnikom in pismoukom« (Mt 20,18).
Berilo: Jer 18,18-20
Psalm : Ps 31,5-6.14.15-16
Evangelij: Mt 20,17-28
Potem je m. Ersilija rekla: »Mislim, da je ta bolezen tista strma gora, na katero se je tako težko vzpenjati.« (iz knjige Una contemplativa nell'azione)