Romanje v Rim

18.08.2012 

 

Od kod pobuda? Kdo smo šli?

Na začetku leta smo v našo družino dobili povabilo od sester Hčera Marije Pomočnice, da bi organizirale romanje v Rim. To pobudo smo z veseljem sprejeli in zbrani pri družinski mizi potrdili »Ja, gremo vsi«.


 

Obvestili smo še bližnje sorodnike in prijatelje, ki so se z veseljem odzvali. Vsi smo si želeli tudi srečanja z našo hčerko Barbaro, ki je trenutno v noviciatu v Castelgandolfu pri Rimu.

 

Na pot smo se odpravili iz Celja v nedeljo, 12. avgusta ob 4. uri zjutraj. Pridružila se nam je še s. Irena, na Rakovniku pa še ostali romarji pod vodstvom s. Majde in s. Lucije, ki so romanje čudovito vodile. Na poti do Rima smo se ustavili v Padovi in poromali na grob Sv. Antona Padovanskega. Ko smo prispeli v Rim, smo se ustavili na papeški univerzi, kjer so nas sestre toplo sprejele in nas pogostile z osvežilno pijačo in sladoledom. Po lepi panoramski vožnji skozi Rim smo se povzpeli na znamenite Rimske griče, do hotela, kjer nas je že čakala večerja in  prenočišče. Tu so nas zelo lepo gostili kar tri dni.

 

Drugi dan je bil za našo družino najsrečnejši - srečanje s hčerko in sestro Barbaro, ki je ta dan z nami poromala v Vatikan. Ogled smo si bazilike sv. Petra, molili na grobu papeža Janeza Pavla II., in pred Najsvetejšim ter se povzpeli na kupolo, od koder smo imeli čudovit razgled. Zelo smo bili navdušeni tudi nad čudovito baziliko Sv. Pavla.

 

Tretji dan smo si ogledali razne znamenitosti Rima: cerkev Sv. Klemena, katakombe, ostanke rimske akropole, grob Sv. Cirila,... V popoldanskem času smo zopet doživeli presenečenje, ko se nam je nenapovedano pridružila Barbara. Očarljivi dogodki so premagali ves napor in vročino tega dne.

 

Četrti dan je bil praznik Marije Vnebovzete. V zgodnjih jutranjih urah smo se odpravili v Castelgandolfo in čakali na papeža Benedikta XVI. Čudovito mašo na prostem smo spremljali preko ekrana. Kljub vročini in dolgem čakanju je bil to za vse nas milostni dogodek, da smo tako od blizu videli papeža. Nekaterim našim romarjem se je celo uspelo rokovati z njim, tudi naši Neži in Lenartu, ki je dobil še križek na čelo. Po maši smo si ogledali noviciat, kjer se nahaja naša Barbara. Najtežje je bilo slovo od nje. Po drugi strani pa veliko zadovoljstvo in mir, ko spremljamo njeno izžarevanje sreče in zadovoljstva na čudovitem kraju, kjer  biva. Čuti se ljubezen, ki jo razdaja med nas in tam, kjer je poslana in poklicana.

 

Ko smo se kljub vročemu popoldnevu vračali domov, je bila pot nepozabna, polna pričevanja naših doživetij, spoznavanja skritih prijateljev, povezovanja, pa seveda tudi petja in molitve ni manjkalo. Naše vračanje v Slovenijo je spremljala tudi posebna gostja - kip Sv. Marije Dominike Mazarello, ki jo je v Ljubljani na Rakovniku pričakala cela skupina sester HMP. Skupaj smo se veselili, zapeli in fotografirali, nato pa se poslovili od romarjev iz okolice Ljubljane in nadaljevali pot do Celja.

 

Ko preletimo vse to podoživljanje, ogleda ogromnih svetišč, vseh teh umetnin, še posebej mozaike patra Rupnika-  našega rojaka, ki  so nas prevzemali, se lahko zamislimo, kaj vse so naši predniki zmogli, čemu vse so se odpovedali ter kako trdna je bila njihova vera in zaupanje, čeprav so v mnogih primerih mučeniško končali. Vse to nam je še na poseben način in s svojo izvrstno duhovno razlago podelila s. Majda. Vsi smo poromali v to staro, lahko rečemo sveto mesto Rim z namenom molitve in prošnje za nas same in vse, ki so nas prosili za podporo v molitvi.

 

Ob zaključku lahko rečemo Bogu hvala za to čudovito romanje in za vse, ki so nam zaupali in šli z nami ter za svežino vode, ki je tam ni manjkalo, da smo lažje prenašali vročino in napor. Hvala Bogu za s. Majdo in s. Lucijo, ki so romanje odgovorno in strokovno vodile in za vse, ki smo se prvič srečali v teh dneh ter podelili drug drugemu del sebe. Hvala tudi za udoben avtobus in dobra šoferja, ki sta nas posreči pripeljala tja in nazaj ter nam tu in tam prikrajšala kakšen korak.

 

Naš skupni sklep je bil moliti drug za drugega, poglobiti vero in zaupati, saj je Gospod vedno z nami, tudi v preizkušnjah ter se še kdaj srečati na podobnih romanjih, od katerih naj bi bilo prvo pri Mariji na Svetih gorah nad Bistrico ob Sotli. Mi si želimo, Bog pa nam naj da.

 

 

Družina Močenik

 

 







Dodaj na iGoogleBookmark and Share na vrh  

»Naj te nič ne zmede, nič ne prestraši! Vse mine; Bog se ne spreminja - vedno ostaja isti. Potrpežljivost vse doseže. Kdor ima Boga, temu ničesar ne manjka; Bog sam je popolnoma zadosten.«

 

(sv. Terezija Avilska)

MOLIMO ZA VAS
RAZSVETLJENJE
Hvala za vse molitve. Prosim vas, molite za mojega sina, da bi mu Sv. Duh razsvetlil pamet, da bi našel prave rešitve, notranji mir, da bi opravil še zadnji izpit. Prosite za razsvetljenje obeh sinov, da bi živela pošteno, v skladu z vrednotami.
več



BOŽJA BESEDA

25. nedelja med letom, Slomškova nedelja
»Če kdo hoče biti prvi, naj bo izmed vseh zadnji in vsem služabnik.« (Mr 9,35)
1. berilo: Mdr 2,12.17-20
Psalm : Ps 54,3-4.5.6-8
2. berilo: Jak 3,16-4.3
Evangelij: Mr 9,30-37
HOZANA.si

Vir: www.hozana.si

SALEZIJANSKE PRILIKE
RICARDO VELIK MARIJIN ČASTILEC
Nek duhovnik mu je rekel: »Ricardo, ti kar naprej govoriš o Mariji Pomočnici. Obstaja pa tudi lurška Marija, pa fatimska...« Ricardo je odgovoril: »Rad imam Marijo na vseh krajih, saj je povsod ista. Rad pa jo častim kot Pomočnico, Mater in Kraljico z žezlom. Saj veš, kako imam rad Adelo. Če bi jo moral fotografirati, bi jo hotel ovekovečiti v noši za flamenko, s haljo z vlečko in cvetjem v laseh. Tako imam rad Marijo kot Pomočnico.« (iz knjige I ballerini di Dio)
HITRE POVEZAVE
VATIKAN
RKC
FMA
KMP
SDB
DBP
PG FMA
ANDATE FMA
SDB SLO
UNIPAS
ORATORIJ
VRTEC LAVRA
SVETO PISMO
RADIO OGNJIŠČE
ZAVOD BARAGA
SKAM
Družba hčera Marije Pomočnice, Rakovniška 21, 1108 Ljubljana | Vse pravice pridržane © 2010 | Kolofon
ck999