![]() |
Ej, a gremo smučat? Smučat, pa saj je šele oktober! Ma ne zdaj, ob koncu izpitnega obdobja. Pa takrat bodo še izpiti ... Bomo že zrihtal, da jih ne bo več. In tako se je začelo. Motivacija za prve roke je bila odlična, še bolj odličen pa je bil vikend, ki smo ga med od 9. - 12. 2. študentje in mladi v poklicih skupaj s s. Metko in Klemenom preživeli v Bohinjski Bistrici.
Pisane družbe ni motil ne veter ne temperature tam nekje daleč pod lediščem (-16°C z vetrom na smučišču). Ob klepetu in pesmi je uspevalo, karkoli česar smo se lotili. Spuščanje po belih strminah, ko te je ob vznožju hriba že čakala prazna sedežnica, pregrevanje kosti v bljižnem bazenu in spuščanje po toboganih, ki je prebudilo otroke v nas. Sprehodi po zaledenelih potočkih, ob jezeru in po vaseh, vse je minevalo v prijetnem vzdušju, kot da smo že dolgo prijatelji. Smeh, ki ga ni primanjkovalo ne ob družabnih igrah, niti pri pomivanju posode, bo v naših ušesih verjetno odzvanjal še nekaj časa. Čeprav je nedelja nastopila preden si dvakrat pogledal na uro, lepa izkušnja ostaja v naših mislih, priložnosti, da jo še kdaj ponovimo pa tudi ne gre zamuditi ...
Ana, Mirjam, Meta
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
»Mnogi ljudje so dobri v govorjenju in slabi v razumevanju.«
(sv. Terezija Avilska)

Sreda 2. postnega tedna
»Glejte, v Jeruzalem gremo in Sin človekov bo izročen velikim duhovnikom in pismoukom« (Mt 20,18).
Berilo: Jer 18,18-20
Psalm : Ps 31,5-6.14.15-16
Evangelij: Mt 20,17-28