Študentske počitnice

13.02.2012 

 

Ej, a gremo smučat? Smučat, pa saj je šele oktober! Ma ne zdaj, ob koncu izpitnega obdobja. Pa takrat bodo še izpiti ... Bomo že zrihtal, da jih ne bo več. In tako se je začelo. Motivacija za prve roke je bila odlična, še bolj odličen pa je bil vikend, ki smo ga med  od 9. - 12. 2. študentje in mladi v poklicih skupaj s s. Metko in Klemenom preživeli v Bohinjski Bistrici.




Pisane družbe ni motil ne veter ne temperature tam nekje daleč pod lediščem (-16°C z vetrom na smučišču). Ob klepetu in pesmi je uspevalo, karkoli česar smo se lotili.  Spuščanje po belih strminah, ko te je ob vznožju hriba že čakala prazna sedežnica, pregrevanje kosti v bljižnem bazenu in spuščanje po toboganih, ki je prebudilo otroke v nas. Sprehodi po zaledenelih potočkih, ob jezeru in po vaseh, vse je minevalo v prijetnem vzdušju, kot da smo že dolgo prijatelji. Smeh, ki ga ni primanjkovalo ne ob družabnih igrah, niti pri pomivanju posode, bo v naših ušesih verjetno odzvanjal še nekaj časa. Čeprav je nedelja nastopila preden si dvakrat pogledal na uro, lepa izkušnja ostaja v naših mislih, priložnosti, da jo še kdaj ponovimo pa tudi ne gre zamuditi ...

 

Ana, Mirjam, Meta

 

 







Dodaj na iGoogleBookmark and Share na vrh  

 

»Mnogi ljudje so dobri v govorjenju in slabi v razumevanju.«

 

 

(sv. Terezija Avilska)

MOLIMO ZA VAS
OZDRAVLJENJE
Prosim vas za molitev za sestro mojega moža, ki je hudo zbolela. Zdaj po prvem obdobju kemoterapije se slabo počuti in nima apetita. Stanje se ji je poslabšalo. Prosim vas, molite za njeno ozdravljenje. Naj ji dasta Jezus in Marija moči in tolažbe. Verujem in zaupam v Božjo pomoč! Hvala vam in vse dobro vam želim!
več



BOŽJA BESEDA

Sreda 2. postnega tedna
»Glejte, v Jeruzalem gremo in Sin človekov bo izro­čen velikim duhovnikom in pismoukom« (Mt 20,18).
Berilo: Jer 18,18-20
Psalm : Ps 31,5-6.14.15-16
Evangelij: Mt 20,17-28


Vir: www.hozana.si

SALEZIJANSKE PRILIKE
NJENO IME
Kajne, da se z mano veselite, saj sem našla svojo Marjetko iz evanglija! Hvala, stokrat vam hvala! Kot sem vam že rekla, je zame moj edini zaklad, enako, kot je tudi za Jezusa. Zato mi je v užitek molitev: »Jezus, preko Nje te ljubim, hvalim, poveličujem, se ti zahvaljujem, ti zadoščujem, te prosim in rotim in Njo po tebi.« V nepredvidenih okoliščinah in v potrebah pa neprestano ponavljam njeno ime: Marija Pomočnica, Marija Pomočnica« (dokler je ne utrudim in mi zato odobri kar želim ali potrebujem). Pravim si: Če me ne bi nihče ljubil, me ljubi Devica Marija in v tem zaupnem in globokem prepričanju, o katerem na noben način ne morem dvomiti, sem zadovoljna in uživam, navkljub velikim težavam. (iz pisma bl. Marije Romero M.)
HITRE POVEZAVE
VATIKAN
RKC
FMA
KMP
SDB
DBP
PG FMA
ANDATE FMA
SDB SLO
UNIPAS
ORATORIJ
VRTEC LAVRA
SVETO PISMO
RADIO OGNJIŠČE
ZAVOD BARAGA
SKAM
Družba hčera Marije Pomočnice, Rakovniška 21, 1108 Ljubljana | Vse pravice pridržane © 2010 | Kolofon
ck999