V zavetju Marije Snežne

18.02.2011 

Med 7. in 8. februarjem 2011 smo se sestre z začasnimi zaobljubami; s. Barbara, s. Martina in s. Metka ob inšpektorici s. Mojci dvignile na nadmorsko višino 1666 m in na Veliki planini pogledale svojo pot redovnega oblikovanja z Božje perspektive. Medse smo poleg Dobrega Pastirja povabile še Marijo Snežno.

 



V Pogačarjevi bajti je zaprasketal ogenj na kurišču, obdane s snežno belino in nežnostjo sončnih žarkov smo kaj hitro ustvarile začasno planšarsko skupnost. Preprostost, skromnost in lepota okolja me je ponovno prevzela in popeljala v spomine doživetij Stvarnikove bližine. Kontrast med zaledenelimi snežnimi zaplatami in mehkimi travnatimi otočki, ognjeno sonce v zatonu, večerna podelitev ob oljenki, jutranja slavilna molitev in drugi dragoceni trenutki so mi sporočali »nič mi ne manjka«. Zvesto ohranjanje živega ognja na kurišču, tudi ponoči, da nas ni zeblo, me je spomnilo na naročilo M. D. Mazzarello svojim misijonarkam. Ta poln dan je pridal moč mojim plamenom. s. Metka

 

Bilo je enkratno, že zaradi narave, ki se je v soncu lesketala v še bolj neokrnjeni podobi. Sprehod, dovolj spanja in dobra hrana so se dobro dopolnjevali s temo vikenda o skrbi za odnose (do sebe in do drugih) ter z molitvijo, ki smo si jo privoščile celo v notranjščini kapelice Marije Snežne. Velika planina je res »velika« - predvsem zaradi doživetij in podelitev s sojuniorkama ter s s. Mojco, od tistih na vožnji s sedežnico pa do padca ene izmed udeleženk na ledu, pred prihodom v pastirski stan . s. Barbara

 

Planine, sneg, lesene koče, tišina, veter, tisoče in tisoče zvezde ... medsebojna podelitev, skupno bivanje, veselje, mir in vse, kar smo živele na Veliki planini je dar, ki me spominja na Stvarnika. Kot odmev (B)besede, ki je v hribih večji, bolj poln, bolj prodoren v meni odmeva:  »Gospod, naš Gospod, kako čudovito je tvoje ime po vsej zemlji!« (Ps 8,1) in kako čudovito je tvoje ime v našem vsakdanjem življenju. Slavim te, moj Gospod! s. Martina

 

Malo sem se bala tega izleta, saj so me vnaprej pripravili, da nas bo zeblo. V resnici nam je bilo pretoplo, razen s. Martini. Uživala sem, ko sem vlekla vodo iz vodnjaka, pa tudi takrat, ko me je led brez opozorila postavil v horizontalo. Vožnjo z gondolo sem prestala, je bilo pa toliko huje na sedežnici. Marija Snežna nas je pričakovala v milem večernem mraku in nas ponovno pozdravila opoldne naslednjega dne, ko smo tudi z zvonjenjem povedale, da je tam svet kraj. Za kuhinjo je bilo odlično poskrbljeno. Zraven pa smo se učile tudi tega, kar je bila tema srečanja - socialne inteligence. s. Mojca

 







Dodaj na iGoogleBookmark and Share na vrh  

Ne nahajamo se v svetu, pred katerim bi se morali braniti, ampak ga moramo razumeti, prebirati z Marijinim pogledom, ljubiti z njenim srcem.

 

(M. Yvonne Reungoat, HMP)

MOLIMO ZA VAS
STISKA
Hvala za vse vaše molitve, ki res pomagajo. Nekatere stvari se dogajajo zelo počasi, potrebno je veliko potrplenja, ljubezni, prave ponižnosti ... in tudi veliko Božje milosti, vendar se splača in vem, da je to prava pot ... Trdno sem prepriočana, da je to tudi posledica molitve. Sama ne bi zmogla. Trenutno sem v hudi stiski in napetosti in vas ponovno prosim, če še naprej molite za najin odnos, za ljubezen, bližino, odprtost, notranjo povezanost, da bi se lahko z ljubeznijo, bližino ponovno približala drug drugemu ... za komunikacijo ... Naj Jezus stopi v najin odnos ... Za nove priložnosti ... zame in zanj ... da bi lahko ob tem spregovorila in izrazila tudi sočutje in odprtost drug do drugega. Drage sestre v trenutkih stiske je vaša molitev neprecenljiva.In ko pogledam nazaj čutim in vem, da je v duhu tudi vaša molitev in moč. Hvala.
več



SALEZIJANSKE PRILIKE
NAGRADA
Otrok, ki so bili nagrajeni zaradi njihovega obiskovanja oratorija (in ne štejem odsotnih) je bilo 2539. Število je zelo tolažljivo, če pomislimo, koliko dušam, ki zelo malo poznajo Jezusa in Marijo in jih mi iščemo, da bi ju spoznali in vzljubili, je bilo tako onemogočeno, da bi v prazničnih dneh grešile. Zato ponovno: Magnifikat! Bogu in Mariji hvala! (iz pisma bl. Marije Romero M.)
HITRE POVEZAVE
VATIKAN
RKC
FMA
KMP
SDB
DBP
PG FMA

SDB SLO
UNIPAS
ORATORIJ
VRTEC LAVRA
SVETO PISMO
RADIO OGNJIŠČE
ZAVOD BARAGA
PG FMA
SKAM
VATIKAN
Družba hčera Marije Pomočnice, Rakovniška 21, 1108 Ljubljana | Vse pravice pridržane © 2010 | Kolofon
ck999