SELITEV
31. januarja 1959, na praznik sv. Janeza Boska, po sveti maši in zajtrku, ki smo ga podarili otrokom iz oratorija, smo se iz zavoda odpravili na »cafetal« in ob hrupnem udarjanju na 40 praznih pločevink prepečenca peli Mariji in don Bosku na čast. Vsak je kaj nesel: zastave, zaboje knjig, hlač, srajc, vrečke riža itd., itd. Bila je improvizirana in zelo originalna procesija. Seveda je bila prva stvar vstop Marije v »svojo« hišo. Predstavljala jo je lepa slika Marije Pomočnice, naše Kraljice. Prišla je tja živeti in kraljevati, kot je to v vseh naših hišah in obilno razširjati svoje milosti in čudeže. Me pa smo se naselile 2. februarja, da je bilo na dan, ki je posvečen Mariji. (življenjepis bl. Marije Romero Meneses)