Po celoletni pripravi, je skupina trinajstih mladih prostovoljcev, pod vodstvom s. Metke Kastelic, 13. julija 2010, poletela v Angolo. Skupaj s starši in mnogimi prijatelji so se zbrali na Rakovniku pri sv. maši, ki jo je ob somaševanju več duhovnikov daroval novomašnik g. Janez Kozinc. Nekdanji misijonar g. Jože Kokalj je v pridigi mlade prostovoljce opogumil in jim zaželel, da bi imeli široko srce in veliko spoštovanje ob soočanju z drugačnostjo Angolske kulture in človeka. Inšpektorica, s. Mojca Šimenc, ki jim je izročila križ, pa jim je zaželela, da bi se v morebitnih težkih trenutkih oklenili križanega.
s. Metki in mladim prostovoljcem želimo, da bi v svoji izkušnji misijonskega prostovoljstva srečevali Jezusa.
![]() |
![]() |
![]() |
Če sem si kdaj predstavljal, da sem jaz tisti, ki jemlje posvečeni kruh in se z njim hrani, zdaj v novi luči razumem, da je - nasprotno - on tisti, ki me jemlje in me priteguje k sebi.
(Pierre Theilard de Chardin)
Božja beseda za dan: 17.8.2010
Evzebij
Berilo: Ezk 28,1-10
Psalm: Ps 5 Mz 32,26-28.30.35-36
Evangelij: Mt 19,23-30
Vir: www.rkc.si
| VATIKAN RKC FMA KMP SDB DBP PG FMA |
SDB SLO UNIPAS ORATORIJ VRTEC LAVRA SVETO PISMO RADIO OGNJIŠČE ZAVOD BARAGA |